Modeler API (1.1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (44 entries)

en: Type
ru: Тип

en: yes
ru: да

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Enabled
ru: Включено

en: Tags
ru: Теги

en: Documentation
ru: Документация

en: Changelog
ru: Журнал изменений

en: Version
ru: Версия

en: Tag
ru: Тег

en: Edit
ru: Редактировать

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: Export
ru: Экспортировать

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Archive
ru: Архив

en: View
ru: Просмотр

en: Text
ru: Текст

en: Theme
ru: Тема

en: Components
ru: Компоненты

en: Assigned to
ru: Назначен

en: no
ru: нет

en: Filter
ru: Фильтр

en: Model
ru: Модель

en: Colors
ru: Цвета

en: Color
ru: Цвет

en: Destination
ru: Место назначения

en: Clone
ru: Клонировать

en: Template
ru: Шаблон

en: Tokens
ru: Токены

en: Stroke color
ru: Цвет штриха

en: Fill color
ru: Цвет заливки

en: Storage
ru: Хранилище

en: Recipe
ru: Рецепт

en: Raw
ru: Без обработки

en: Annotations
ru: Аннотации

en: Data
ru: Данные

en: clone
ru: клонировать

en: Namespace
ru: Пространство имён

en: Translate
ru: Переводы

en: Annotation
ru: Аннотация
