Modeler API (1.1.0-beta2) - en to vi translation catalogue (33 entries)

en: Type
vi: Kiểu

en: yes
vi: có

en: Enable
vi: Bật

en: Disable
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Tags
vi: Thẻ

en: Documentation
vi: Tài liệu

en: Version
vi: Phiên bản

en: Tag
vi: Thẻ

en: Edit
vi: Sửa

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Import
vi: Nhập vào

en: Export
vi: Xuất

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: View
vi: Xem

en: Text
vi: Văn bản

en: Theme
vi: Sắc thái

en: ID
vi: Mã

en: no
vi: không

en: Filter
vi: Lọc

en: Model
vi: Mô hình

en: Color
vi: Màu sắc

en: Destination
vi: Nơi đến

en: Clone
vi: Nhân bản

en: Template
vi: Mẫu

en: Storage
vi: Bộ lưu trữ

en: Annotations
vi: Chú giải

en: Data
vi: Dữ liệu

en: Namespace
vi: Miền tên

en: Translate
vi: Dịch
