Modeler API (1.1.0) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Type
ar: النوع

en: yes
ar: نعم

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Tags
ar: وسوم

en: Version
ar: النسخة

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Archive
ar: الأرشيف

en: View
ar: عرض

en: Text
ar: نص

en: Theme
ar: سمة

en: Components
ar: العناصر

en: ID
ar: المعرف ID

en: Assigned to
ar: مسندة إلى

en: no
ar: لا

en: Filter
ar: تصفية

en: Color
ar: اللون

en: Destination
ar: الوجهة

en: Clone
ar: استنساخ

en: Template
ar: القالب

en: Tokens
ar: رموز نصية (توكن)

en: Recipe
ar: وصفة

en: Raw
ar: سطر

en: Data
ar: المعطيات

en: clone
ar: استنساخ

en: Translate
ar: ترجمة
