Modeler API (1.1.0) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: yes
fr: oui

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Enabled
fr: Activé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Changelog
fr: Journal des modifications

en: Tag
fr: Étiquette

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Archive
fr: Archiver

en: View
fr: Voir

en: Text
fr: Texte

en: Theme
fr: Thème

en: Components
fr: Composants

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Assigned to
fr: Assigné à

en: no
fr: non

en: Filter
fr: Filtrer

en: Model
fr: Modèle

en: Colors
fr: Couleurs

en: Color
fr: Couleur

en: Clone
fr: Cloner

en: Template
fr: Gabarit

en: Tokens
fr: Jetons (tokens)

en: Stroke color
fr: Couleur de trait

en: Fill color
fr: Couleur de remplissage

en: Storage
fr: Stockage

en: Recipe
fr: Recette

en: Raw
fr: Brut

en: Data
fr: Données

en: clone
fr: cloner

en: Namespace
fr: espace de nommage

en: Translate
fr: Traduire
