Moderation Sidebar (8.x-1.0-alpha2) - en to es translation catalogue (15 entries)

en: Published
es: Publicado

en: Revisions
es: Revisiones

en: Authored by
es: Escrito por

en: Other
es: Otro(s)

en: Unpublished
es: Sin publicar

en: Tasks
es: Tareas

en: Translate
es: Traducir

en: Delete content
es: Eliminar contenido

en: Edit draft
es: Editar borrador

en: View all revisions
es: Ver todas las revisiones

en: The moderation state has been updated.
es: El estado de moderación ha sido actualizado.

en: The draft has been discarded successfully.
es: El borrador ha sido desechado con éxito.

en: <a href="@url">You can view an archive of the draft by clicking here.</a>
es: <a href="@url">Puede ver un archivo del borrador haciendo clic aquí.</a>

en: Invalid transition selected.
es: Transición no válida seleccionada.

en: Used the Moderation Sidebar to change the state to "@state".
es: Barra Lateral de Moderación utilizada para cambiar el estado a "@state".
