Moderation state buttons widget (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Submit
it: Invia

en: yes
it: sì

en: About
it: Informazioni

en: Content moderation
it: Moderazione del contenuto

en: Moderation state
it: Stato moderazione
