Modifiers Pack (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: On
uk: Увімкнено

en: None
uk: Немає

en: Image
uk: Зображення

en: Text Color
uk: Колір тексту

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Background Image
uk: Зображення тла

en: px
uk: пікс

en: Top
uk: Зверху

en: Bottom
uk: Знизу

en: Off
uk: Вимкнено

en: Height
uk: Висота

en: Scale
uk: Масштаб

en: Link Color
uk: Колір посилання

en: Color
uk: Колір

en: Repeat
uk: Повторення

en: Duration
uk: Тривалість

en: in
uk: в

en: Middle
uk: Середина

en: Units
uk: Одиниці

en: No repeat
uk: Без повторень

en: s
uk: с

en: Hide
uk: Приховати

en: Brightness
uk: Яскравість

en: Uppercase
uk: Верхній регістр

en: Invert
uk: Інвертувати

en: Shadow Color
uk: Колір тіні

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Blur
uk: Розмивання

en: Contrast
uk: Контраст

en: Lowercase
uk: Нижній регістр

en: Grayscale
uk: Відтінки сірого

en: Circle
uk: Коло

en: Modifiers
uk: Модифікатори

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Ellipse
uk: Еліпс

en: Capitalize
uk: Починати з великої літери

en: Image position
uk: Позиція зображення

en: Stylesheets
uk: Таблиці стилів

en: Sepia
uk: Сепія

en: mm
uk: мм

en: Pixels
uk: Пікселі

en: Repeat X
uk: Повторень за X

en: Repeat Y
uk: Повторень за Y
