Module Matrix (1.0.1) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Development
ja: 開発

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Administration
ja: 管理

en: Project
ja: プロジェクト

en: Version
ja: バージョン

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Unavailable
ja: 利用不可

en: Experimental
ja: 試験的

en: No modules are available to uninstall.
ja: アンインストールできるモジュールはありません。

en: Slate
ja: スレート

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Version: @module-version
ja: バージョン: @module-version

en: Requires: @module-list
ja: @module-list が必要

en: Required by: @module-list
ja: @module-list に必要

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ja[0]: 以下の理由により @module.module_name をアンインストールすることができません:
ja[1]: 以下の理由により @module.module_name をアンインストールすることができません:

en: Stable
ja: 安定
