Module Matrix (1.0.1) - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Development
ru: Разработка

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Administration
ru: Администрирование

en: Project
ru: Проект

en: Version
ru: Версия

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Teal
ru: Зеленовато-голубой

en: Unavailable
ru: Недоступно

en: Light
ru: Светлая

en: Experimental
ru: Экспериментальный

en: No modules are available to uninstall.
ru: Нет доступных для удаления модулей.

en: Neutral
ru: Нейтральный

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: No description available
ru: Нет доступного описания

en: Dark
ru: Темный

en: Beta
ru: Бета

en: Gold
ru: Золотой

en: Version: @module-version
ru: Версия: @module-version

en: Requires: @module-list
ru: Требует: @module-list

en: Required by: @module-list
ru: Требуется для: @module-list

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ru[0]: Деинсталляции модуля @module.module_name препятствует следующая причина:
ru[1]: Деинсталляции модуля @module.module_name препятствуют следующие причины:
ru[2]: Деинсталляции модуля @module.module_name препятствуют следующие причины:

en: Stable
ru: Стабильный
