Module Matrix (1.0.1) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Development
tr: Geliştirme

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: Project
tr: Proje

en: Version
tr: Sürüm

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: Experimental
tr: Deneysel

en: No modules are available to uninstall.
tr: Kaldırılabilecek bir eklenti yok.

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Version: @module-version
tr: Sürüm: @module-version

en: Requires: @module-list
tr: Gereken: @module-list

en: Required by: @module-list
tr: Gerektiren: @module-list
