Module Matrix (1.0.1) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Development
uk: Розробка

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Project
uk: Проект

en: Version
uk: Версія

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Teal
uk: Зеленувато-блакитний

en: Unavailable
uk: Недоступно

en: Light
uk: Світла

en: Indigo
uk: Індиго

en: Experimental
uk: Експериментальний

en: No modules are available to uninstall.
uk: Доступні для видалення модулі відсутні.

en: Neutral
uk: Середня

en: Last Modified
uk: Час останньої зміни

en: Alpha
uk: Альфа

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: No description available
uk: Немає опису

en: Dark
uk: Темний

en: Beta
uk: Бета

en: Gold
uk: Золото

en: Subpath
uk: Частина шляху

en: Requires
uk: Вимагає

en: Deprecated
uk: Застаріло

en: Machine name: @machine-name
uk: Машинна назва: @machine-name

en: Version: @module-version
uk: Версія: @module-version

en: Requires: @module-list
uk: Потребує: @module-list

en: Required by: @module-list
uk: Необхідний для: @module-list

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
uk[0]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступної причини:
uk[1]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступних причин:
uk[2]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступних причин:

en: Stable
uk: Стабільний
