Module Matrix (1.0.3) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Administration
pt: Administração

en: Project
pt: Projeto

en: Version
pt: Versão

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Teal
pt: Verde azulado

en: Unavailable
pt: Não disponível

en: No modules are available to uninstall.
pt: Não há módulos para desinstalar.

en: Neutral
pt: Neutra

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: Dark
pt: Escuro

en: Machine name: @machine-name
pt: Nome de máquina: @machine-name

en: Version: @module-version
pt: Versão: @module-version

en: Requires: @module-list
pt: Requer: @module-list

en: Required by: @module-list
pt: Requerido por: @module-list

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
pt[0]: A seguinte situação impede que o @module.module_name seja desinstalado:
pt[1]: As seguintes situações impedem que o @module.module_name seja desinstalado:

en: Stable
pt: Estável
