Module Matrix (1.0.4) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Development
it: Sviluppo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: Version
it: Versione

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Unavailable
it: Non disponibile

en: Light
it: Chiaro

en: Experimental
it: Sperimentale

en: No modules are available to uninstall.
it: Non è possibile disinstallare alcun modulo.

en: Neutral
it: Neutrale

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Dark
it: Scuro

en: Version: @module-version
it: Versione: @module-version

en: Requires: @module-list
it: Richiede: @module-list

en: Required by: @module-list
it: Richiesto da: @module-list

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
it[0]: La seguente motivazione impedisce la disinstallazione di @module.module_name:
it[1]: Le seguenti motivazioni impediscono la disinstallazione di @module.module_name:

en: Stable
it: Stabile
