Module Matrix (1.0.4) - en to sv translation catalogue (19 entries)

en: Development
sv: Utveckling

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Project
sv: Projekt

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Filter by status
sv: Filtrera efter status

en: Teal
sv: Grönblå

en: Unavailable
sv: Ej tillgänglig

en: Light
sv: Ljust

en: Experimental
sv: Experimentell

en: No modules are available to uninstall.
sv: Inga moduler är tillgängliga för avinstallation.

en: Slate
sv: Skiffer

en: Machine Name
sv: Maskinläsbart namn

en: Dark
sv: Mörkt

en: Requires: @module-list
sv: Kräver: @module-list

en: Required by: @module-list
sv: Krävs av: @module-list

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
sv[0]: @module.module_name kan inte avinstalleras på grund av följande anledning:
sv[1]: @module.module_name kan inte avinstalleras på grund av följande anledningar:

en: Stable
sv: Stabil
