Module Matrix (1.0.6) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Administration
pt: Administração

en: Project
pt: Projecto

en: Version
pt: Versão

en: Reset
pt: Reiniciar

en: None
pt: Nenhum

en: Unavailable
pt: Indisponível

en: No modules are available to uninstall.
pt: Não existem módulos para desinstalar.

en: Neutral
pt: Neutro

en: Machine Name
pt: Nome de máquina

en: Machine name: @machine-name
pt: Nome da máquina: @machine-name

en: Version: @module-version
pt: Versão: @module-version

en: Requires: @module-list
pt: Requer: @module-list

en: Required by: @module-list
pt: Requerido por: @module-list

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
pt[0]: O seguinte motivo impede que @module.module_name seja desinstalado:
pt[1]: Os seguintes motivos impedem que @module.module_name seja desinstalado:

en: Stable
pt: Estável
