Module permissions (3.0.0) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Description
ja: 説明

en: Administration
ja: 管理

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Select
ja: 選択

en: Permission
ja: 権限

en: About
ja: アバウト

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ja: 警告: 信頼できる役割のみに与えてください。この権限はセキュリティへの影響があります。

en: Filter modules
ja: モジュールをフィルター

en: Filter by name or description
ja: 名前と説明でフィルター

en: Enter a part of the module name or description
ja: モジュール名とデスクリプションの一部を入力
