Module permissions (8.x-2.0-rc1) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: Description
da: Beskrivelse

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Select
da: Vælg

en: Permission
da: Tilladelse

en: About
da: Om

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
da: Advarsel: Giv kun til betroede roller; denne tilladelse har sikkerhedsmæssige implikationer.

en: Filter modules
da: Filtrér moduler

en: Filter by name or description
da: Filtrér efter navn eller beskrivelse

en: Enter a part of the module name or description
da: Indtast en del af modulnavnet eller beskrivelsen
