Module Usage Documentation (1.0.0-rc1) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Description
ja: 説明

en: Version
ja: バージョン

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Save
ja: 保存

en: Format
ja: フォーマット

en: Notes
ja: ノート

en: All
ja: すべて

en: Creation date
ja: 作成日時

en: Note
ja: 注意

en: Uninstall
ja: アンインストール

en: Upload file
ja: ファイルのアップロード

en: Installed
ja: インストール済み

en: Package
ja: パッケージ

en: Modified date
ja: 変更日時

en: The human-readable name.
ja: 人間が読み取れる名前。

en: No modules are available to uninstall.
ja: アンインストールできるモジュールはありません。

en: Includes: %includes
ja: 以下を含みます： %includes

en: Edit URL
ja: URLの編集

en: Includes:
ja: 次を含みます:

en: Enabled: %includes
ja: 有効: %includes

en: Disabled: %disabled
ja: 無効: %disabled

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Version: @module-version
ja: バージョン: @module-version

en: Requires: @module-list
ja: @module-list が必要

en: Required by: @module-list
ja: @module-list に必要

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ja: マシン名: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ja[0]: 以下の理由により @module.module_name をアンインストールすることができません:
ja[1]: 以下の理由により @module.module_name をアンインストールすることができません:
