Module Usage Documentation (1.0.1) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Title
da: Titel

en: Submit
da: Indsend

en: Description
da: Beskrivelse

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Save
da: Gem

en: Notes
da: Noter

en: All
da: Alle

en: Current version
da: Aktuel version

en: Creation date
da: Oprettelsesdato

en: Start date
da: Startdato

en: End date
da: Slutdato

en: Note
da: Bemærk

en: Uninstall
da: Afinstallér

en: Upload file
da: Upload fil

en: Installed
da: Installeret

en: File does not exist.
da: Filen eksisterer ikke.

en: Package
da: Pakke

en: Modified date
da: Ændringsdato

en: The human-readable name.
da: Det læsbare navn.

en: No modules are available to uninstall.
da: Der er ingen moduler at afinstallere.

en: Includes: %includes
da: Indeholder: %includes

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: Includes:
da: Indeholder:

en: Enabled: %includes
da: Aktiveret: %includes

en: Disabled: %disabled
da: Deaktiveret: %disabled

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: Requires: @module-list
da: Kræver: @module-list

en: Required by: @module-list
da: Kræves af: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
da: Maskinlæsbart navn: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
da[0]: Følgende grunder forhindrer at @module.module_name kan afinstalleres:
da[1]: Følgende grunder forhindrer at @module.module_name kan afinstalleres:
