Module Usage Documentation (1.1.0) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Description
it: Descrizione

en: Version
it: Versione

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Format
it: Formato

en: Notes
it: Note

en: All
it: Tutti

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Uninstall
it: Disinstalla

en: Upload file
it: Caricamento del file

en: Installed
it: Installato

en: File does not exist.
it: Il file non esiste.

en: Package
it: Imballo

en: Modified date
it: Data di modifica

en: The human-readable name.
it: Nome leggibile dagli umani.

en: No modules are available to uninstall.
it: Non è possibile disinstallare alcun modulo.

en: Includes: %includes
it: Include: %includes

en: Edit URL
it: Modifica URL

en: Includes:
it: Include:

en: Enabled: %includes
it: Attivati: %includes

en: Disabled: %disabled
it: Disattivati: %disabled

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Version: @module-version
it: Versione: @module-version

en: Requires: @module-list
it: Richiede: @module-list

en: Required by: @module-list
it: Richiesto da: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
it: Nome macchina: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
it[0]: La seguente motivazione impedisce la disinstallazione di @module.module_name:
it[1]: Le seguenti motivazioni impediscono la disinstallazione di @module.module_name:
