Module Usage Documentation (1.1.0) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Submit
tr: Gönder

en: Description
tr: Açıklama

en: Documentation
tr: Belgeleme

en: Version
tr: Sürüm

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Format
tr: Biçim

en: Notes
tr: Notlar

en: All
tr: Tümü

en: Creation date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Upload file
tr: Dosya yükle

en: Installed
tr: Kurulu

en: Package
tr: Paket

en: Modified date
tr: Değiştirilme tarihi

en: No modules are available to uninstall.
tr: Kaldırılabilecek bir eklenti yok.

en: Includes: %includes
tr: Kapsamı: %includes

en: Edit URL
tr: URL düzenle

en: Includes:
tr: Kapsamı:

en: Enabled: %includes
tr: Etkin: %includes

en: Disabled: %disabled
tr: Devre dışı: %disabled

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Version: @module-version
tr: Sürüm: @module-version

en: Requires: @module-list
tr: Gereken: @module-list

en: Required by: @module-list
tr: Gerektiren: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
tr: Makine adı: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
