Module Usage Documentation (1.1.1) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Submit
fr: Soumettre

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Save
fr: Enregistrer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: All
fr: Tout

en: Current version
fr: Version actuelle

en: Creation date
fr: Date de création

en: Start date
fr: Date de début

en: End date
fr: Date de fin

en: Uninstall
fr: Désinstaller

en: Upload file
fr: Transférer le fichier

en: Installed
fr: Installé

en: File does not exist.
fr: Le fichier n'existe pas.

en: Package
fr: Paquet

en: Modified date
fr: Date de modification

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: The human-readable name.
fr: Le nom affiché.

en: No modules are available to uninstall.
fr: Aucun module ne peut être désinstallé.

en: Includes: %includes
fr: Contient : %includes

en: Activity ID
fr: ID de l'activité

en: Edit URL
fr: Modifier l'URL

en: Includes:
fr: Contient :

en: Enabled: %includes
fr: Activé : %includes

en: Disabled: %disabled
fr: Désactivé : %disabled

en: Machine Name
fr: Nom système

en: Creation Date
fr: Date de création

en: The machine-readable name.
fr: Le nom système.

en: Delete URL
fr: URL de suppression

en: Text Format
fr: Format de texte

en: Modified Date
fr: Date Modifiée

en: Version: @module-version
fr: Version : @module-version

en: Requires: @module-list
fr: Requiert : @module-list

en: Required by: @module-list
fr: Requis par : @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
fr: Nom système : <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
fr[0]: @module.module_name ne peut être désinstallé pour la raison suivante :
fr[1]: @module.module_name ne peut être désinstallé pour les raisons suivantes :
