Module Usage Documentation (1.1.1) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Submit
nl: Indienen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Version
nl: Versie

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Save
nl: Opslaan

en: Format
nl: Opmaak

en: Notes
nl: Notities

en: All
nl: Alle

en: Current version
nl: Huidige versie

en: Creation date
nl: Aanmaakdatum

en: Start date
nl: Begindatum

en: End date
nl: Einddatum

en: Note
nl: Notitie

en: Add Note
nl: Notitie toevoegen

en: Uninstall
nl: Deïnstalleren

en: Upload file
nl: Bestand(en) uploaden

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: File does not exist.
nl: Bestand bestaat niet.

en: Package
nl: Pakket

en: Creation date.
nl: Aanmaakdatum.

en: Modified date
nl: Wijzigingsdatum

en: The human-readable name.
nl: De begrijpelijke naam.

en: No modules are available to uninstall.
nl: Geen modules beschikbaar voor deïnstallatie.

en: Includes: %includes
nl: Bevat: %includes

en: Activity ID
nl: Activiteit-ID

en: Edit URL
nl: URL bewerken

en: Includes:
nl: Bevat:

en: Enabled: %includes
nl: Ingeschakeld: %includes

en: Disabled: %disabled
nl: Uitgeschakeld: %disabled

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Creation Date
nl: Aanmaakdatum

en: The machine-readable name.
nl: De systeemnaam.

en: Delete URL
nl: URL verwijderen

en: Version: @module-version
nl: Versie: @module-version

en: Requires: @module-list
nl: Vereist: @module-list

en: Required by: @module-list
nl: Vereist door: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
nl: Systeemnaam: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
nl[0]: De volgende oorzaak belemmert dat @module.module_name gedeïnstalleerd kan worden:
nl[1]: De volgende oorzaken belemmeren dat @module.module_name gedeïnstalleerd kan worden:
