Module Usage Documentation (1.1.1) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Submit
uk: Надіслати

en: Description
uk: Опис

en: Documentation
uk: Документація

en: Version
uk: Версія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Format
uk: Формат

en: URL
uk: URL-адреса

en: Notes
uk: Примітки

en: All
uk: Все

en: Current version
uk: Поточна версія

en: Creation date
uk: Дата створення

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Note
uk: Примітка

en: Add Note
uk: Додати замітку

en: Uninstall
uk: Видалити

en: Upload file
uk: Відвантажити файл

en: Installed
uk: Встановлено

en: File does not exist.
uk: Файл не існує.

en: Package
uk: Пакунок

en: Modified date
uk: Дата модифікації

en: No modules are available to uninstall.
uk: Доступні для видалення модулі відсутні.

en: Includes: %includes
uk: Містить: %includes

en: Edit URL
uk: URL редагування

en: Includes:
uk: Містить:

en: Enabled: %includes
uk: Увімкнені: %includes

en: Disabled: %disabled
uk: Вимкнені: %disabled

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: The machine-readable name.
uk: Машиночитана назва.

en: Delete URL
uk: URL видалення

en: Modified Date
uk: Дата зміни

en: Version: @module-version
uk: Версія: @module-version

en: Requires: @module-list
uk: Потребує: @module-list

en: Required by: @module-list
uk: Необхідний для: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
uk: Машинна назва: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
uk[0]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступної причини:
uk[1]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступних причин:
uk[2]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступних причин:
