Module Usage Documentation (1.0.1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Submit
pt: Enviar

en: Description
pt: Descrição

en: Documentation
pt: Documentação

en: Version
pt: Versão

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Save
pt: Guardar

en: Format
pt: Formato

en: Notes
pt: Anotações

en: All
pt: Todos

en: Current version
pt: Versão atual

en: Creation date
pt: Data de criação

en: Start date
pt: Data de início

en: End date
pt: Data de fim

en: Note
pt: Nota

en: Add Note
pt: Adicionar nota

en: Uninstall
pt: Desinstalar

en: Installed
pt: Instalado

en: Package
pt: Pacote

en: Modified date
pt: data de modificação

en: No modules are available to uninstall.
pt: Não existem módulos para desinstalar.

en: Includes: %includes
pt: Inclui: %includes

en: Edit URL
pt: Editar URL

en: Includes:
pt: Inclui:

en: Enabled: %includes
pt: Ativado: %includes

en: Disabled: %disabled
pt: Desativado: %disabled

en: Machine Name
pt: Nome de máquina

en: Creation Date
pt: Data de Criação

en: Version: @module-version
pt: Versão: @module-version

en: Requires: @module-list
pt: Requer: @module-list

en: Required by: @module-list
pt: Requerido por: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
pt: Nome de máquina: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
pt[0]: O seguinte motivo impede que @module.module_name seja desinstalado:
pt[1]: Os seguintes motivos impedem que @module.module_name seja desinstalado:
