Mollie for Drupal (2.1.0) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enabled
fr: Activé

en: Currency
fr: Devise

en: None
fr: Aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Customers
fr: Clients

en: Amount
fr: Montant

en: Payments
fr: Paiements

en: Method
fr: Méthode

en: Missing
fr: Manquant

en: Payment method
fr: Mode de paiement

en: Changed
fr: Modifié

en: @type: deleted %title.
fr: @type : %title supprimé.

en: Set
fr: Défini

en: Context
fr: Contexte

en: Customer ID
fr: Identifiant (ID) du client

en: Context ID
fr: ID (identifiant) du contexte

en: Refunded amount
fr: Montant remboursé

en: Confirmation URL %url is not valid.
fr: L'URL de confirmation %url est invalide.

en: @webform: Confirmation URL %url is not valid.
fr: @webform : l'URL de confirmation %url est invalide.
