Mollie for Drupal (2.1.3) - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Currency
nl: Valuta

en: None
nl: Geen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Mode
nl: Modus

en: Customers
nl: Klanten

en: Amount
nl: Bedrag

en: Payments
nl: Betalingen

en: Method
nl: Methode

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: Payment method
nl: Betaalmethode

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: Customer ID
nl: Klant-ID

en: Payment ID
nl: Betalings-ID

en: Issuer
nl: Uitgever

en: Refunded amount
nl: Terugbetaald bedrag

en: Missing Mollie API client
nl: Ontbrekende Mollie API-client

en: Mollie API client version @version is installed.
nl: Mollie API-client versie @version is geïnstalleerd.

en: Mollie API live key
nl: Mollie live API-key

en: Mollie API live key is configured.
nl: De Mollie live API-key is ingesteld.

en: Mollie API live key is missing. Add it to the settings.php file.
nl: De Mollie live API-key ontbreekt. Voeg deze toe aan het bestand settings.php.

en: Mollie API test key
nl: Mollie test API-key

en: Mollie API test key is configured.
nl: De Mollie test API-key is ingesteld.

en: Mollie API test key is missing. Add it to the settings.php file.
nl: De Mollie test API-key ontbreekt. Voeg deze toe aan het bestand settings.php.

en: Mollie API test mode
nl: Mollie API testmodus

en: Mollie is running in test mode. Be aware that no actual money will be transfered.
nl: Mollie werkt in de testmodus. Let erop dat er geen echt geld word overgeschreven.

en: Enables online payments in Drupal through Mollie.
nl: Maakt online betalingen in Drupal mogelijk via Mollie.

en: Add Mollie payment
nl: Mollie-betaling toevoegen

en: Mollie payments
nl: Mollie-betalingen

en: Mollie payment
nl: Mollie-betaling

en: Mollie for Drupal Commerce
nl: Mollie voor Drupal Commerce

en: Pay off-site
nl: Naar betaalprovider

en: You have canceled the payment or the payment failed. You may resume the checkout process here when you are ready.
nl: U hebt de betaling geannuleerd of de betaling is mislukt. U kunt verdergaan met afrekenen wanneer u klaar bent.
