Mollie for Drupal (2.3.0) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Currency
hi: मुद्रा

en: None
hi: कोई नहीं

en: Test
hi: परीक्षण

en: Name
hi: नाम

en: Open
hi: खुला

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Mode
hi: प्रकार

en: Method
hi: तरीका

en: Missing
hi: लापता

en: Changed
hi: बदल गया

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: Context
hi: संदर्भ
