Mollie for Drupal (2.3.0) - en to vi translation catalogue (27 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Description
vi: Mô tả

en: Enabled
vi: Bật

en: Currency
vi: Tiền tệ

en: None
vi: Không có

en: Test
vi: Thử nghiệm

en: Name
vi: Tên

en: Open
vi: Mở

en: View
vi: Xem

en: ID
vi: Mã

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Mode
vi: Chế độ

en: Customers
vi: Khách hàng

en: Amount
vi: Số lượng

en: Payments
vi: Thanh toán

en: Method
vi: Phương thức

en: Paid
vi: Đã thanh toán

en: Pending
vi: Đang treo

en: Expired
vi: Hết hạn

en: Missing
vi: Bị mất

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Failed
vi: Thất bại

en: @type: deleted %title.
vi: @type: đã xóa %title.

en: Cancelled
vi: Bị thôi

en: Context
vi: Ngữ cảnh
