Mollie for Drupal (2.1.2) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Currency
de: Währung

en: None
de: Keine

en: View
de: Ansicht

en: Email
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: Mode
de: Modus

en: Customers
de: Kunden

en: Amount
de: Betrag

en: Payments
de: Zahlungen

en: Method
de: Methode

en: Missing
de: Fehlt

en: Payment method
de: Zahlungsmethode

en: Changed
de: Geändert

en: @type: deleted %title.
de: @type: %title wurde gelöscht.

en: Set
de: Satz

en: Context
de: Kontext

en: Customer ID
de: Kundennummer

en: Issuer
de: Aussteller

en: Context ID
de: Kontext-ID

en: Refunded amount
de: Erstatteter Betrag

en: Confirmation URL %url is not valid.
de: Die Bestätigungs-URL %url ist ungültig.

en: @webform: Confirmation URL %url is not valid.
de: @webform: Die Bestätigungs-URL %url ist ungültig.

en: Mollie for Drupal
de: Mollie für Drupal

en: Enables online payments in Drupal through Mollie.
de: Ermöglicht Online-Zahlungen in Drupal durch Mollie.
