Mollom (8.x-1.0-rc2) - en to hu translation catalogue (218 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Home page
hu: Címlap

en: Links
hu: Hivatkozások

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Message
hu: Üzenet

en: User registration form
hu: Felhasználói regisztrációs űrlap

en: User contact form
hu: Felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap

en: Settings
hu: Beállítások

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Normal
hu: Általános

en: Blacklists
hu: Feketelisták

en: seconds
hu: másodperc

en: Spam
hu: Reklámszemét

en: Post title
hu: Bejegyzés címe

en: Form
hu: Űrlap

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Advanced configuration
hu: Haladó beállítások

en: Matches
hu: Egyezések

en: Public key
hu: Nyilvános kulcs

en: Add Blacklist
hu: Feketelista hozzáadása

en: Private key
hu: Titkos kulcs

en: Site-wide contact form
hu: Webhelyszintű kapcsolatfelvételi űrlap

en: Verification
hu: Ellenőrzés

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: CAPTCHA only
hu: Csak CAPTCHA

en: The spam filter installed on this site is currently unavailable. Per site policy, we are unable to accept new submissions until that problem is resolved. Please try resubmitting the form in a couple of minutes.
hu: A webhelyen telepített reklámszemétszűrő nem elérhető. A megadott működési szabályoknak megfelelően a probléma elhárításáig nem lehetséges új tartalmat beküldeni. Érdemes a beküldést pár perc múlva ismét megpróbálni.

en: Author name
hu: Szerző neve

en: Reports and usage statistics for the Mollom module.
hu: A <em>Mollom</em> modul jelentései és statisztikája.

en: Protection mode
hu: Védelmi mód

en: Unprotect
hu: Védelem kikapcsolása

en: All available forms are protected already.
hu: Már minden elérhető űrlap védve van.

en: Fields to analyze
hu: Vizsgált mezők

en: Exact
hu: Pontos

en: Profanity
hu: Káromkodás

en: Unwanted
hu: Kéretlen

en: Are you sure you want to delete and report the content as inappropriate?
hu: A tartalom valóban törölhető és bejelenthető, mint nem odaillő tartalom?

en: The content was successfully reported as inappropriate.
hu: A tartalom nem odaillőként jelentve lett.

en: @name form
hu: @name űrlap

en: Report to Mollom and unpublish
hu: Jelentés a Mollom számára, majd elrejtés

en: User password request form
hu: Felhasználói jelszó igénylő űrlap

en: Mollom statistics
hu: Mollom statisztikái

en: Network error
hu: Hálózati hiba

en: The Mollom servers could not be contacted. Please make sure that your web server can make outgoing HTTP requests.
hu: A <em>Mollom</em> kiszolgálókat nem lehet elérni. Meg kell bizonyosodni arról, hogy a saját kiszolgáló képes a kimenő HTTP kérésekre.

en: Author e-mail
hu: Szerző email címe

en: Mollom blacklist
hu: A <em>Mollom</em> feketelistája

en: Administer Mollom-protected forms and Mollom settings
hu: A <em>Mollom</em> és az általa védett űrlapok beállítása

en: Bypass Mollom protection on forms
hu: A <em>Mollom</em> védelmének átugrása az űrlapokon

en: Spam, unsolicited advertising
hu: Szemét, kéretlen reklám

en: Low-quality
hu: Alacsony minőségű

en: Unwanted, taunting, off-topic
hu: Kéretlen, gúnyos, nem témába illő

en: Sending feedback to <a href="@mollom-url">Mollom</a> improves the automated moderation of new submissions.
hu: A <a href="@mollom-url"><em>Mollom</em></a> számára küldött visszajelzések segítik fejleszteni az új beküldések automatikus elbírálását.

en: The posts were successfully reported as inappropriate.
hu: A bejegyzés bejelentése nem odaillőként sikeres volt.

en: Your submission has triggered the profanity filter and will not be accepted until the inappropriate language is removed.
hu: A bejegyzés fennakadt a durva szavak szűrőjén; az érintett szavakat el kell távolítani a beküldés előtt.

en: - All fields -
hu: - Minden mező -

en: Text analysis
hu: Szövegelemzés

en: Text fields to analyze
hu: Szövegmezők az elemzéshez

en: At least one text analysis check is required.
hu: Legalább egy szövegelemzéses ellenőrzés szükséges.

en: The form protection has been added.
hu: Az űrlapvédelem hozzá lett adva.

en: The form protection has been updated.
hu: Az űrlapvédelem frissítve lett.

en: Block all form submissions
hu: Meggátol minden űrlapbeküldést

en: Accept all form submissions
hu: Elfogad minden űrlapbeküldést

en: Enable testing mode
hu: Teszt-mód engedélyezése

en: Visit the <a href="@settings-url">Mollom settings page</a> to disable it.
hu: Kikapcsolni <a href="@settings-url">a <em>Mollom</em> beállításoknál</a> lehet.

en: Type the characters you see in this picture.
hu: A képen látható karaktereket kell begépelni.

en: Visit the <a href="@settings-url">Mollom settings page</a> to configure your keys.
hu: A kulcsokat <a href="@settings-url">a <em>Mollom</em> beállításoknál</a> lehet megadni.

en: discard
hu: eldob

en: retain
hu: megtart

en: When text analysis identifies spam
hu: Ha a szövegelemzés azonosít egy reklámszemetet

en: Retain the post for manual moderation
hu: Megtartja a bejegyzést kézi elfogadásra

en: The form protection has been removed.
hu: Az űrlapvédelem el lett távolítva.

en: Mollom servers verified your keys. The services are operating correctly.
hu: A <em>Mollom</em> kiszolgálói ellenőrizték a kulcsokat. A szolgáltatás elérhető.

en: View Mollom statistics
hu: <em>Mollom</em> statisztikák megtekintése

en: @name comment form
hu: @name hozzászólás űrlap

en: Text analysis checks
hu: Szövegelemzés ellenőrzések

en: Do not report
hu: Ne jelentse

en: Your submission contains invalid characters and will not be accepted.
hu: A bejegyzés érvénytelen karaktereket tartalmaz, ezért nem lett elfogadva.

en: Mollom content moderation
hu: Mollom tartalommoderáció

en: Configure how the Mollom service moderates user-submitted content such as spam and profanity.
hu: Be kell állítani, hogy a <em>Mollom</em> szolgáltatás hogyan kezelje a felhasználók által beküldött tartalmakat a reklámszemét és a trágárság tekintetében.

en: Automatically moderates user-submitted content and protects your site from spam and profanity.
hu: Automatikusan moderálja a felhasználók által beküldött tartalmakat, megvédi a webhelyet a reklámszeméttől és a trágárságtól.

en: The Mollom servers could be contacted, but Mollom API keys could not be verified.
hu: A Mollom kiszolgálókhoz lehetséges kapcsolódni, de az API-kulcsok ellenőrzése nem sikerült.

en: Mollom API keys
hu: Mollom API-kulcsok

en: Valid (public key: @publicKey)
hu: Érvényes (nyilvános kulcs: @publicKey)

en: Service error
hu: Szolgáltatási hiba

en: The Mollom API keys could not be verified. Please try again later.
hu: A <em>Mollom</em> API-kulcsok ellenőrzése nem sikerült. Érdemes később újrapróbálkozni.

en: User profile form
hu: Felhasználói profil űrlapja

en: Protection Mode
hu: Védett mód

en: When text analysis is unsure
hu: Amikor a szövegelemzés bizonytalan

en: Show a CAPTCHA
hu: CAPTCHA megjelenítése

en: Discard the post
hu: Tartalom eldobása

en: Accept the post
hu: Tartalom elfogadása

en: By submitting this form, you accept the <a href="@privacy-policy-url" class="mollom-target" rel="nofollow">Mollom privacy policy</a>.
hu: Az űrlap beküldése a <a href="@privacy-policy-url" class="mollom-target"><em>Mollom</em> adatvédelmi irányelveinek</a> elfogadását jelenti.

en: Client error
hu: Klienshiba

en: The server time of this site is incorrect. The time of the operating system is not synchronized with the Coordinated Universal Time (UTC), which prevents a successful authentication with Mollom. The maximum allowed offset is @minutes minutes. Please consult your hosting provider or server operator to correct the server time.
hu: A webhely dátum- és időbeállításai helytelenek. Az operációs rendszer belső órája nincs összhangban az egyezményes koordinált világidővel (UTC), így pedig a Mollom nem tud helyesen működni. Az idők megengedett legnagyobb eltérése @minutes perc. A tárhelyszolgáltató kapcsolattartója segíthet a helyes rendszeridő beállításában.

en: recommended
hu: ajánlott

en: Text analysis strictness
hu: Szövegellenőrzés szigorúsága

en: Strict: Posts are more likely classified as spam
hu: Szigorú: a bejegyzések leginkább kéretlennek lesznek megjelölve

en: Relaxed: Posts are more likely classified as ham
hu: Laza: a bejegyzések leginkább hasznosként lesznek megjelölve

en: Used to uniquely identify this site.
hu: Ennek a webhelynek az egyedi azonosításához.

en: If you feel this is in error, please <a href="@report-url" class="mollom-target">report that you are blocked</a>.
hu: Ha ez téves működés, <a href="@report-url" class="mollom-target">a probléma itt jelezhető</a>.

en: Only enable fields that accept text (not numbers). Omit fields that contain sensitive data (e.g., credit card numbers) or computed/auto-generated values, as well as author information fields (e.g., name, e-mail).
hu: Csak a szöveget (tehát számokat nem) megengedő mezők engedélyezése. Az érzékeny információkat (mint amilyenek a bankkártya-adatok), az automatikusan generált értékeket és a szerző adatait (például neve és e-mail címe) tartalmazó mezők figyelmen kívül lesznek hagyva.

en: Author IP
hu: Szerző IP címe

en: - orphan -
hu: - árva -

en: %module module's %form_id form no longer exists.
hu: %module modul %form_id űrlapja már nem létezik.

en: Mollom will analyze the post and will only show a CAPTCHA when it is unsure.
hu: A Mollom elemzi a bejegyzést és csak akkor jelenít meg CAPTCHÁ-t, ha bizonytalan.

en: A CAPTCHA will be shown for every post. Only choose this if there are too few text fields to analyze.
hu: Minden egyes bejegyzéshez megjelenít egy CAPTCHÁ-t. Csak akkor javasolt ezt választani, ha nem áll rendelkezésre elég elemezhető szövegmező.

en: Note: Page caching is disabled on all pages containing a CAPTCHA-only protected form.
hu: Megjegyzés: a csak CAPTCHÁ-val védett oldalak nem gyorsítótárazhatók.

en: - All author fields -
hu: - Minden szerző mező -

en: Author User ID
hu: Szerző azonosítója

en: - All post fields -
hu: - Minden tartalom mező -

en: Only log warnings and errors
hu: Csak figyelmeztetések és hibák naplózása

en: Report as…
hu: Jelentés, mint…

en: Profane, obscene, violent
hu: Trágár, erőszakos

en: Testing API not available
hu: Testing API nem elérhető

en: The Mollom Testing API is not available currently.
hu: A Mollom Testing API jelenleg nem elérhető.

en: Switch to image verification
hu: Váltás kép alapú ellenőrzésere

en: Enter only the first letter of each word you hear.  If you are having trouble listening in your browser, you can <a href="@captcha-url" id="mollom_captcha_download" class="swfNext-mollom_captcha_verify">download the audio</a> to listen on your device.
hu: Minden szó első karakterét kell beírni. Ha nem sikerül lejátszani a hangot a böngészőben, a hanganyag <a href="@captcha-url" id="mollom_captcha_download" class="swfNext-mollom_captcha_verify">letöltés</a> után lejátszható más programmal.

en: Your system does not support our audio playback verification.  Please <a href="@captcha-url" id="mollom_captcha_download" class="swfNext-mollom_captcha_verify">download this verification</a> to listen on your device.
hu: A használt eszköz nem támogatja a közvetlenül hallás útján történő hitelesítést, de a <a href="@captcha-url" id="mollom_captcha_download" class="swfNext-mollom_captcha_verify">hanganyag lementésével</a> és az eszközről való visszajátszásával lehetséges.

en: Switch to audio verification
hu: Váltás hang alapú ellenőrzésre

en: To obtain API keys, <a href="@signup-url">sign up</a> or log in to your <a href="@site-manager-url">Site manager</a>, register this site, and copy the keys into the fields below.
hu: API-kulcsok beszerzéséhez először <a href="@signup-url">regisztrálni</a> kell, majd bejelentkezést követően a <a href="@site-manager-url">Site manager</a> nyilvántartásába felvenni e webhelyet, végül az így kapott kulcsokat az alábbi mezőkbe bemásolni.

en: Used for authentication. Similar to a password, the private key should not be shared with anyone.
hu: Azonosításhoz használt. A jelszóhoz hasonlóan a titkos kulcsot sem szabad megosztani mással.

en: When the Mollom service is unavailable
hu: Ha a <em>Mollom</em> szolgáltatás nem elérhető

en: Mollom offers a <a href="@pricing-url">high-availability</a> infrastructure for users on paid plans to reduce potential downtime.
hu: Az esetleges leállások okozta kiesések csökkentése érdekében a Mollom fizetős csomagokban <a href="@pricing-url">nagy rendelkezésreállású</a> infrastruktúrát is kínál.

en: Expected languages
hu: Elvárt nyelvek

en: Show a link to Mollom's privacy policy
hu: A <em>Mollom</em> adatvédelmi irányelveire mutató hivatkozás megjelenítése.

en: Only applies to forms protected with text analysis. When disabling this option, you should inform visitors about the privacy of their data through other means.
hu: Csak a szövegalapú ellenőrzéssel védett űrlapokhoz használható. E lehetőség letiltását követően tájékoztatni kell a felhasználókat az adataik további hasznosításáról.

en: Submitting "ham", "unsure", or "spam" triggers the corresponding behavior; image CAPTCHAs only respond to "correct" and audio CAPTCHAs only respond to "demo". Do not enable this option if this site is publicly accessible.
hu: A „ham”, „unsure” és „spam” szavak beküldése aktiválja a megfelelő működést. A szövegalapú CAPTCHÁ-k csak a „correct”, míg a hangalapúak pedig csak a „demo” szavakra lépnek érvénybe. Ezt a lehetőséget nem szabad bekapcsolva hagyni éles webhelyeken.

en: Mollom logging level warning
hu: A Mollom hibajelzéseinek szintje a rendszernaplóban

en: Log all Mollom messages
hu: Minden <em>Mollom</em> üzenet naplózása

en: Enable audio CAPTCHAs.
hu: Audió CAPTCHA engedélyezése

en: Time-out when attempting to contact Mollom servers.
hu: A Mollom-kiszolgálókhoz való kapcsolódás időlimitje.

en: This is the length of time that a call to Mollom will wait before timing out.
hu: Ennyi időt várakozik a modul a Mollom válaszára, mielőtt időtúllépés hibájával megszakítaná a kapcsolatot.

en: Enter the characters from the verification above.
hu: Be kell írni a karaktereket a fenti ellenőrzésből.

en: Restricts all posts to selected languages. Used by text analysis only. Leave empty if users may post in other languages.
hu: A bejegyzések elfogadásának leszűkítése csak a kiválasztott nyelvekre. Kizárólag szövegalapú ellenőrzéshez használható. Üresen hagyva a felhasználók bármilyen más nyelven is küldhetnek be tartalmakat.

en: Add Form
hu: Űrlap hozzáadása

en: Selected field
hu: Kiválasztott mező

en: Mollom settings page
hu: <em>Mollom</em> beállításai oldal

en: Administer Mollom
hu: <em>Mollom</em> adminisztrálása

en: Bypass Mollom protection
hu: <em>Mollom</em> védelem megkerülése

en: View Mollom reporting and statistics
hu: <em>Mollom</em> jelentések és statisztikák áttekintése

en: Edit Mollom Protected Form
hu: <em>Mollom</em> védett űrlap szerkesztése

en: Mollom settings
hu: <em>Mollom</em> beállítások

en: Mollom form
hu: <em>Mollom</em> űrlap

en: How to analyze
hu: Az elemzés módja

en: Selected Spam protection methods
hu: Választott levélszemét védelmi módszer

en: Strictness of the analyzer
hu: Az elemző szigorúsága

en: what to do if Mollom is not sure
hu: Mi történjen a Mollom bizonytalansága esetén

en: What to do if Mollom identified it as spam
hu: Mi történjen, ha a Mollom kéretlenként azonosította

en: Moderation platform
hu: Moderációs platform

en: mapping Drupal fields to Mollom fields
hu: Drupal-mezők Mollom-mezőkhöz rendelése

en: mapped Drupal field to a Mollom field
hu: egy Mollom-mezőhöz rendelt Drupal-mező

en: Originating module
hu: Származó modul

en: Mollom keys
hu: <em>Mollom</em> kulcsok

en: Fallback when Mollom is unavailable
hu: Biztonsági tartalok a Mollom elérhetetlenné válásának esetére

en: Test mode settings
hu: Teszt mód beállításai

en: Testing mode enabled
hu: Teszt mód engedélyezve

en: REST endpoint for test Mollom API
hu: REST-végpont a Mollom API teszteléséhez

en: Test Mollom keys
hu: Teszt Mollom-kulcsok

en: Test API public key
hu: Teszt nyilvános kulcs az API-hoz

en: Test API private key
hu: Teszt magán kulcs az API-hoz

en: Whether to show a link to the Mollom privacy policy
hu: Megjelenítsen-e egy hivatkozást a Mollom adatvédelmi irányelveire?

en: The minimum log level for Mollom watchdog messages.
hu: A Mollom rendszernapló-üzeneteinek legalacsonyabb szintje.

en: The number of seconds to wait for a response from the Mollom API.
hu: A Mollom API válaszára való várakozás hossza másodpercben.

en: REST endpoint for the Mollom API
hu: REST-végpont a Mollom API-hoz

en: CAPTCHA configuration settings
hu: CAPTCHA beállítások

en: Whether to include an audio CAPTCHA
hu: Bele kell-e foglalni egy hangalapú CAPTCHÁ-t?

en: There are no entries in the blacklist.
hu: Nincsenek bejegyzések a feketelistában.

en: To complete this form, please complete the word verification.
hu: Az űrlap beküldéséhez ki kell tölteni a szóellenőrést.

en: Retrieved new CAPTCHA: @id
hu: Új CAPTCHA letöltve: @id

en: Mollom Form Configuration
hu: <em>Mollom</em> űrlap konfiguráció

en: Add blacklist entry
hu: Feketelista bejegyzés hozzáadása

en: There was an error loading the entry to delete.
hu: Hiba történt a törölni kívánt bejegyzés betöltése során.

en: Are you sure you want to delete the %term entry from the @type blacklist?
hu: @type feketelista %term bejegyzése biztosan törölhető?

en: The blacklist entry %term was deleted from the @type blacklist.
hu: @type feketelista %term bejegyzése törölve lett.

en: Save entry
hu: Bejegyzés mentése

en: Create Protected Mollom Form
hu: Védett <em>Mollom</em> űrlap létrehozása

en: Are you sure you want to remove protection from the %label form?
hu: %label űrlapról a védelem biztosan eltávolítható?

en: Remove Mollom Protection
hu: <em>Mollom</em> védelem eltávolítása

en: Update Protected Mollom Form
hu: Védett <em>Mollom</em> űrlap frissítése

en: Mollom Form
hu: <em>Mollom</em> űrlap

en: Protected form
hu: Védett űrlap

en: Mollom Form %label has been updated.
hu: %label <em>Mollom</em> űrlap frissítve.

en: Mollom form %label has been added.
hu: %label <em>Mollom</em> űrlap hozzáadva.

en: Keys must be 32 characters long.  Ensure you copied the key correctly.
hu: A kulcsoknak 32 karakter hosszúnak kell lenniük. A kulcs nem megfelelően lett bemásolva?

en: Type the characters you see in the picture; if you can't read them, refresh the CAPTCHA or submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.
hu: Be kell gépelni a képen látható karaktereket. Ha nem megy, akkor érdemes frissíteni a CAPTCHÁ-t. Vagy be lehet küldeni, ekkor új kép fog megjelenni. Nem kisbetű-nagybetű érzékeny.

en: CAPTCHA audio configuration settings
hu: Hangalapú CAPTCHA beállításai

en: Switch verification
hu: Váltás másik típusú ellenőrzére

en: Select a form to configure...
hu: A beállítani kívánt űrlap…

en: The Mollom API keys are not configured yet. @admin-message
hu: A Mollom API kulcsok még nincsenek beállítva. @admin-message

en: The configured Mollom API keys are invalid. @admin-message
hu: A beállított Mollom API kulcsok érvénytelenek. @admin-message

en: Mollom installed successfully. Visit the @link to configure your keys.
hu: <em>Mollom</em> sikeresen telepítve. A kulcsokat itt lehet beállítani: @link

en: Invalid test settings
hu: Érvénytelen teszt beállítások

en: REST endpoint for invalid testing API
hu: REST-végpont az érvénytelen Mollom API teszteléséhez

en: The word verification was not completed correctly. Please complete this new word verification and try again. @fpmessage
hu: A szövegalapú hitelesítés nem volt helyesen kitöltve. Ennek az újnak a beírásával újra próbálható. @fpmessage

en: Your submission has triggered the spam filter and will not be accepted. @fp_message
hu: A beküldött űrlap fennakadt a kéretlen tartalmak szűrőjén, ezért nem lesz elfogadva. @fp_message

en: The word verification was not completed correctly. Please complete this new word verification and try again.  @fp_message
hu: A szövegalapú hitelesítés nem volt helyesen kitöltve. Ennek az újnak a beírásával újra próbálható. @fp_message

en: Textual analysis (@discard)
hu: Szövegalapú elemzés (@discard)

en: The entry was added to the @type blacklist.
hu: @type feketelistához hozzá lett adva a bejegyzés.

en: There was a problem saving the blacklist entry to your @type blacklist.
hu: Az új bejegyzés @type típusú tiltólistára való mentése során hiba történt.

en: The protection is omitted for users having any of the permissions: @permission-list
hu: A védelem hatástalan, ha a felhasználónak megvan valamelyik jogosultsága a következőkből: @permission-list

en: Allows users to switch to an audio verification using the <a href=":faq-url">NATO alphabet</a>.  This may not be appropriate for non-English language sites.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy átváltsanak egy hangalapú ellenőrzésre, amely a <a href=":faq-url">NATO-ábécé</a> alapján hitelesít. A nem angol nyelvű webhelyeken nem biztos, hogy jól használható.

en: Mollom testing mode is still enabled. @admin-message
hu: A <em>Mollom</em> próba üzemmódja még engedélyezve van. @admin-message

en: Report comment to Mollom and unpublish configuration
hu: Hozzászólás jelentése a Mollom felé és a beállítás elrejtése

en: Report node to Mollom and unpublish configuration
hu: A tartalom jelentése a Mollom felé és a beállítások elrejtése
