MongoDB (3.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Depth
ar: العمق

en: Core
ar: النواة

en: Vocabulary
ar: معجم

en: %time ago
ar: منذ %time

en: Not available
ar: غير متاح

en: Selection type
ar: نوع الاختيار

en: Autocomplete
ar: الإكمال التلقائي

en: Is one of
ar: واحد من

en: No user
ar: لا يوجد مستخدم

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ar: استخدم كلمة <strong>OR</strong> بالحروف الكبيرة لتقوم بالبحث عن أيا من كلمتين. مثلا <strong>قطط OR كلاب</strong>.

en: Dropdown
ar: القائمة المنسدلة

en: Select terms
ar: أختر مصطلحات

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
ar: بحثك يحتوي على العدد من تعابير AND/OR. فقط أول @count مصطلحات تم ادامجهم في هذا البحث.
