MongoDB (3.0.0-alpha1) - en to et translation catalogue (18 entries)

en: Depth
et: Sügavus

en: Core
et: Tuum

en: Vocabulary
et: Sõnastik

en: %time ago
et: %time tagasi

en: Not available
et: Mittesaadaval

en: Selection type
et: Valiku liik

en: Is one of
et: On üks järgnevaist

en: No user
et: Ükski kasutaja

en: Check for new comments as well
et: Kontrolli ka uusi kommentaare

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
et: Kummagi sõne otsimiseks tuleb need lahutada sõnaga <strong>OR</strong> (või, tõstutundlik). Näiteks: <strong>kassid OR koerad</strong>.

en: Dropdown
et: Rippvalik

en: Show hierarchy in dropdown
et: Näita rippvalikus hierarhiat

en: Select terms from vocabulary @voc
et: Vali terminid sõnastikust @voc

en: Select terms
et: Vali termid

en: Display error message
et: Kuva veateadet

en: %time hence
et: %time alates

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
et: Sinu otsing sisaldas liiga palju JA/VÕI operaatoreid. Ainult esimesed @count terminit lisati otsingusse.

en: You must include at least one keyword to match in the content, and punctuation is ignored. | You must include at least one keyword to match in the content. Keywords must be at least @count characters, and punctuation is ignored.
et[0]: Tuleb sisestada vähemalt üks märksõna. Kirjavahe märke eiratakse.
et[1]: Tuleb sisestada vähemalt üks märksõna. Märksõnad peavad olema vähemalt @count tähemärki pikad. Kirjavahe märke eiratakse.
