MongoDB (3.0.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Depth
tr: Derinlik

en: Core
tr: Çekirdek

en: Host
tr: Sunucu

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: %time ago
tr: %time önce

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Selection type
tr: Seçim Türü

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Is one of
tr: Birisidir

en: No user
tr: Kullanıcı yok

en: Check for new comments as well
tr: Yeni yorum için de kontrol edin

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
tr: İki terimden herhangi birini içeren kayıtları aramak için aralarına büyük harflerle <strong>OR</strong> koyun. Örneğin, <strong>kediler OR köpekler</strong>.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
tr: Derinlik, hiyerarşide terimlerle etiketlenmiş düğümleri eşleştirir. Örneğin, derinliği 1 (ya da daha yüksek) olan "meyve" teriminiz ve "elma" alt teriminiz varsa, "meyve" terimi için süzgeç uygulandığında, "meyve" teriminin yanı sıra "elma" terimiyle de etiketlenmiş düğümler getirilir. Negatif olması durumunda tersi geçerlidir; derinlik -1 (ya da daha düşük) olursa, "elma" araması yapıldığında, "meyve" ile etiketlenmiş düğümler de getirilir.

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
tr: Düzenli seçeneklerde terimleri gösterilecek sözlüğü seçin.

en: Dropdown
tr: Açılan

en: Show hierarchy in dropdown
tr: Açılır listede hiyerarşiyi göster

en: Select terms from vocabulary @voc
tr: Terimleri şu sözlükten seçin @voc

en: Select terms
tr: Terimler seçin

en: Display error message
tr: Hata iletisini görüntüle

en: %time hence
tr: %time zamanından itibaren

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
tr: Aramanız çok fazla VE/VEYA ifadesi içeriyor. Bu aramada sadece ilk @count terim kapsandı.

en: Port number
tr: Bağlantı noktası numarası

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
tr: Tümü için boş bırakın. Aksi takdirde, "Herhangi Biri" yerine, seçilen birinci terim varsayılan olur.
