MongoDB (3.0.0-alpha5) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Depth
ro: Adâncime

en: Core
ro: Nucleu

en: Host
ro: Gazdă

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: %time ago
ro: %time în urmă

en: Not available
ro: Nu e disponibil

en: Selection type
ro: Tipul de selecție

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: No user
ro: Niciun utilizator

en: Check for new comments as well
ro: Verificați dacă există comentarii noi

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ro: Se caută după oricare din termeni folosind <strong>SAU</strong>. De exemplu, <strong>câini SAU pisici</strong>.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ro: Adâncimea care se potrivește nodurilor etichetate în ierarhie. De exemplu, dacă aveți termenul "fruct" și un termen copil "măr", cu o adâncime de 1 (sau mai mare), filtrarea pentru termenul "fruct" va returna noduri care sunt etichetate cu "măr" precum și "fruct". Dacă este negativ, reversul este adevărat; căutarea după "măr" va returna noduri etichetate cu "fruct" dacă adâncimea este -1 (sau inferioară).

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
ro: Selectați care vocabular va expune termenii în opțiuni normale.

en: Dropdown
ro: Listă verticală

en: Show hierarchy in dropdown
ro: Afișează ierarhia în listă verticală

en: Select terms from vocabulary @voc
ro: Selectați termenii din vocabularul @voc

en: Select terms
ro: Selectați termeni

en: Display error message
ro: Afișează mesaj de eroare

en: %time hence
ro: %time de aici înainte

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
ro: Căutarea dumneavoastră a folosit prea multe expresii ȘI/SAU. Doar primii @count termeni au fost incluși în această căutare.

en: Port number
ro: Număr port

en: You must include at least one keyword to match in the content, and punctuation is ignored. | You must include at least one keyword to match in the content. Keywords must be at least @count characters, and punctuation is ignored.
ro[0]: Trebuie să includeți cel puțin un cuvânt cheie pentru a se potrivi în conținut, și punctuația este ignorată.
ro[1]: Trebuie să includeți cel puțin un cuvânt cheie pentru a se potrivi în conținut. Cuvintele cheie trebuie să fie de cel puțin @count caractere, și punctuația este ignorată.

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ro: Lăsați necompletat pentru toate. În caz contrar, primul termen selectat va fi implicit în loc de "Oricare".
