MongoDB (3.0.0) - en to hr translation catalogue (8 entries)

en: Depth
hr: Dubina

en: Core
hr: Jezgra

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: %time ago
hr: prije %time

en: Not available
hr: Nije dostupno

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hr: Unesite velikim slovima <strong>OR</strong> kako bi ste pretražili bilo koji od dva termina. Npr., <strong>mačke OR psi</strong>.

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
hr: Vaša pretraga je koristila previše AND/OR izrata. Samo prvih @count pojmova su uključeni u ovu pretragu.
