MongoDB (3.0.0) - en to is translation catalogue (10 entries)

en: Depth
is: Dýpt

en: Core
is: Kjarni

en: Host
is: Vél

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: %time ago
is: %time síðan

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling

en: Is one of
is: Er eitt af

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
is: Leitið að öður hvoru orðinu með hástöfunum <strong>EÐA</strong>. Til dæmis, <strong>hundar EÐA kettir</strong>.

en: Dropdown
is: Fellivalslisti

en: Show hierarchy in dropdown
is: Sýna stigskiptingu í fellivalslista
