MongoDB (3.1.0) - en to cs translation catalogue (18 entries)

en: Depth
cs: Hloubka

en: Core
cs: Jádro

en: Host
cs: Hostitel

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: %time ago
cs: před %time

en: Selection type
cs: Způsob výběru

en: About
cs: Popis

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Is one of
cs: Jeden z

en: No user
cs: Žádný uživatel

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
cs: Ke hledání jednoho ze dvou slov je třeba použít <strong>OR</strong>. Např. <strong>kočka OR pes</strong>.

en: Dropdown
cs: Rozevírací

en: Select terms from vocabulary @voc
cs: Vybrané termíny ze slovníku @voc

en: Select terms
cs: Vybrané termíny

en: Display error message
cs: Zobrazit chybovou zprávu

en: %time hence
cs: %time ode dneška

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
cs: Ve vyhledávání bylo použito příliš mnoho výrazů AND a OR. Pro hledání bylo použito pouze prvních @count podmínek.

en: Port number
cs: Číslo portu
