MongoDB (3.1.0) - en to is translation catalogue (5 entries)

en: Core
is: Kjarna

en: Host
is: Vertstelda

en: %time ago
is: %time síðani

en: About
is: Um

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
is: Leita eftir annað av orðunum við at skriva <strong>OR</strong> við stórum millum orðini. Til dømis <strong>kettur OR hundar</strong>.
