MongoDB (3.1.0) - en to km translation catalogue (5 entries)

en: Core
km: សំខាន់

en: Host
km: ម៉ាស៊ីន

en: Vocabulary
km: វាក្យសព្ទ

en: About
km: អំពី

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
km: ស្វែងរក​ពាក្យ​ទាំងពីរ​ដោយ <strong>OR</strong> ជា​អក្សរ​ធំ ។ ឧទាហរណ៍<strong>cats OR dogs</strong> ។
