MongoDB (3.1.2) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Depth
hu: Mélység

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: %time ago
hu: %time óta

en: Not available
hu: Nem elérhető

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: About
hu: Leírás

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: No user
hu: Nincs felhasználó

en: Check for new comments as well
hu: Az új hozzászólásokat is ellenőrizze

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hu: Ha két, vagy több keresett kifejezés közül elegendő, ha csak az egyik teljesül, akkor a kifejezések közé az <strong>OR</strong> nagybetűs kifejezést kell írni. Például <strong>kutyák OR macskák</strong>

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
hu: Melyik szótárból legyenek megmutatva a kifejezések az általános beállításokban.

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Show hierarchy in dropdown
hu: Hierarchia megjelenítése a legördülő választólistában

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Display error message
hu: Hibaüzenet megjelenítése

en: %time hence
hu: %time óta

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
hu: A keresés túl sok ÉS/VAGY kifejezést használ. Csak az első @count kifejezés került be a keresésbe.

en: Port number
hu: Port szám

en: You must include at least one keyword to match in the content, and punctuation is ignored. | You must include at least one keyword to match in the content. Keywords must be at least @count characters, and punctuation is ignored.
hu[0]: Legalább egy keresendő kulcsszót meg kell adni. A központozás figyelmen kívül lesz hagyva.
hu[1]: Legalább egy keresendő kulcsszót meg kell adni. A kulcsszavaknak legalább @count karakter hosszúnak kell lenniük, és a központozás figyelmen kívül lesz hagyva.

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
hu: Az összeshez üresen kell hagyni. Más esetben az első kiválasztott kifejezés lesz az alapértelmezett a „Bármely” helyett.
