MongoDB (3.1.2) - en to sl translation catalogue (5 entries)

en: Core
sl: Jedro

en: Host
sl: Gostitelj

en: Vocabulary
sl: Besedišče

en: About
sl: O modulu

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sl: Za iskanje obeh besed uporabi <strong>OR</strong> z velikimi črkami. Na primer, <strong>mačke OR psi</strong>.
