MongoDB (3.1.2) - en to vi translation catalogue (9 entries)

en: Depth
vi: Độ sâu

en: Core
vi: Nhân

en: Vocabulary
vi: Từ vựng

en: %time ago
vi: cách đây %time

en: Not available
vi: Không có sẵn

en: About
vi: Giới thiệu

en: Autocomplete
vi: Tự động điền nốt

en: Is one of
vi: Là một trong

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
vi: Sử dụng toán tử OR viết hóa để tìm kiếm một trong hai từ khóa. Ví dụ: <strong>desktop OR laptop</strong>
