MongoDB (3.1.3) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Depth
hi: गहराई

en: Core
hi: कोर

en: Host
hi: होस्ट

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: %time ago
hi: %time पहले

en: Not available
hi: अनुपलब्ध

en: About
hi: के बारे में

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: Is one of
hi: में से एक है

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
hi: आपकी खोज में कई और/या अभिव्यक्ति का इस्तेमाल किया गया है. केवल पहली @count शब्द इस खोज में शामिल थे.

en: Port number
hi: पोर्ट संख्या
