MongoDB (3.1.5) - en to bg translation catalogue (5 entries)

en: Core
bg: Ядро

en: Host
bg: Хост

en: Vocabulary
bg: Речник

en: %time ago
bg: преди %time

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
bg: Търсене за всяка от двете думи в големи букви <strong>OR</strong>. Например <strong>котки OR кучета</strong>.
