MongoDB (8.x-2.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (28 entries)

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Block title
bn: ব্লক শিরোনাম

en: The title of the block as shown to the user.
bn: ব্লকের শিরোনাম যেভাবে ব্যবহারকারীর কাছে প্রদর্শিত হবে।

en: File
bn: ফাইল

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: none
bn: একটিও নয়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Region
bn: অঞ্চল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Access denied
bn: প্রবেশাধিকার সংরক্ষিত

en: Block
bn: ব্লক

en: Add block
bn: ব্লক যুক্ত কর

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Location
bn: অবস্থান

en: Line
bn: লাইন

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Pages or PHP code
bn: পৃষ্ঠা কিংবা পি এইচ পি (PHP) কোড
