MongoDB (8.x-2.0-alpha1) - en to el translation catalogue (79 entries)

en: Pages
el: Σελίδες

en: delete
el: διαγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: List
el: Λίστα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: The title of the block as shown to the user.
el: Ο τίτλος του μπλοκ όπως εμφανίζεται στο χρήστη.

en: Content types
el: Τύποι περιεχομένου

en: File
el: Αρχείο

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Message
el: Μήνυμα

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: none
el: κανένα

en: View
el: Προβολή

en: Region
el: Περιοχή

en: Event
el: Συμβάν

en: Paths
el: Διαδρομές

en: User
el: Χρήστης

en: Access denied
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: Block
el: Μπλοκ

en: Add block
el: Προσθήκη μπλοκ

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Count
el: Αρίθμηση

en: configure
el: ρύθμιση

en: Line
el: Γραμμή

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Visibility settings
el: Ρυθμίσεις ορατότητας

en: Function
el: Λειτουργία

en: Source
el: Πηγή

en: Are you sure you want to delete the block %name?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το μπλοκ %name;

en: The block %name has been removed.
el: Το μπλοκ %name διαγράφηκε.

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Block description
el: Περιγραφή του μπλοκ

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Delete block
el: Διαγραφή μπλοκ

en: Save blocks
el: Αποθήκευση μπλοκ

en: The block settings have been updated.
el: Οι ρυθμίσεις των μπλοκ ενημερώθηκαν.

en: '%name' block
el: Μπλοκ '%name'

en: Save block
el: Αποθήκευση του μπλοκ

en: The block configuration has been saved.
el: Οι ρυθμίσεις του μπλοκ αποθηκεύτηκαν.

en: The block has been created.
el: Το μπλοκ δημιουργήθηκε.

en: Block body
el: Σώμα του μπλοκ

en: The content of the block as shown to the user.
el: Το περιεχόμενο του μπλοκ όπως εμφανίζεται στο χρήστη.

en: Page not found
el: Η σελίδα δε βρέθηκε

en: About
el: Περί

en: Sequence
el: Ακολουθία

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Filter log messages
el: Φιλτράρισε μηνύματα ημερολογίου

en: You must select something to filter by.
el: Πρέπει να επιλέξετε κάτι ως το κριτήριο φίλτρου.

en: No blocks in this region
el: Δεν υπάρχουν μπλοκ σε αυτή την περιοχή

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
el: Οι αλλαγές σε αυτά τα μπλοκ δεν θα αποθηκευτούν έως ότου κάνετε κλικ στο κουμπί <em>Αποθήκευση μπλοκ</em>.

en: Not restricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
el: Στις σελίδες στις οποίες ο παρακάτω κώδικας PHP επιστρέφει τιμή <code>TRUE</code> (για προγραμματιστές PHP μόνο)

en: Pages or PHP code
el: Σελίδες ή κώδικας PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
el: Αν έχει επιλεχτεί η κατάσταση λειτουργίας PHP, εισάγετε τον κώδικα PHP μεταξύ των %php. Πρέπει να σημειωθεί ότι η εκτέλεση λανθασμένου κώδικα PHP μπορεί να θέσει εκτός λειτουργίας τον ιστοτόπο σας.

en: Not customizable
el: Όχι προσαρμόσιμο

en: Ensure that each block description is unique.
el: Βεβαιωθείτε ότι η περιγραφή του κάθε μπλοκ είναι μοναδική.

en: Positioning content
el: Τοποθέτηση περιεχομένου

en: Controlling visibility
el: Έλεγχος ορατότητας

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
el: Μία σύντομη περιγραφή του μπλοκ. Χρησιμοποιείται στη <a href="@overview">σελίδα διαχείρισης των Μπλοκ</a>.

en: Cache blocks
el: Λανθάνουσα μνήμη για τα μπλοκ

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
el: Η λανθάνουσα μνήμη μπλοκ είναι απενεργοποιημένη επειδή έχετε ενεργοποιήσει μονάδες που ορίζουν περιορισμούς στην πρόσβαση του περιεχομένου.

en: Restricted to certain pages
el: Περιορίζεται σε ορισμένες σελίδες

en: The block cannot be placed in this region.
el: Το μπλοκ δεν μπορεί να τοποθετηθεί σε αυτή την περιοχή.

en: Clear log messages
el: Καθαρισμός μηνυμάτων ημερολογίου

en: This will permanently remove the log messages from the database.
el: Αυτό θα απομακρύνει οριστικά τα μηνύματα ημερολογίου από τη βάση δεδομένων.

en: Database log cleared.
el: Το ημερολόγιο της βάσης δεδομένων εκκαθαρίστηκε.

en: Show block for specific content types
el: Εμφάνιση του μπλοκ για συγκεκριμένους τύπους υλης

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
el: Εμφάνιση αυτού του μπλοκ μόνο σε σελίδες που εμφανίζουν το περιεχόμενο του συγκεκριμένου τύπου (-ων) ύλης. Αν δεν επιλέξετε κανέναν τύπο, δεν θα υπάρξει περιορισμός σχετικός με τον τύπο ύλης.

en: No information
el: Δεν υπάρχουν πληροφορίες
