MongoDB (8.x-2.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (80 entries)

en: Pages
fi: Sivut

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Block title
fi: Lohkon otsikko

en: The title of the block as shown to the user.
fi: Lohkon otsikko sellaisena kuin se näytetään käyttäjille.

en: Content types
fi: Sisältötyypit

en: File
fi: Tiedosto

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: Message
fi: Viesti

en: Weight
fi: Paino

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: none
fi: ei yhtään

en: View
fi: Näytä

en: Region
fi: Alue

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Paths
fi: Polut

en: User
fi: Käyttäjä

en: Access denied
fi: Pääsy kielletty

en: Block
fi: Lohko

en: Add block
fi: Lisää lohko

en: Hostname
fi: Verkkotunnus

en: Filter
fi: Suodatus

en: Location
fi: Sijainti

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Count
fi: Laskuri

en: configure
fi: Muokkaa

en: Line
fi: Rivi

en: Referrer
fi: Viittaaja

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Latest
fi: Viimeisin

en: Visibility settings
fi: Näkyvyysasetukset

en: Function
fi: Funktio

en: Source
fi: Lähde

en: Are you sure you want to delete the block %name?
fi: Haluatko varmasti poistaa lohkon %name?

en: The block %name has been removed.
fi: Lohko %name on poistettu.

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Delete block
fi: Poista lohko

en: Save blocks
fi: Tallenna lohkot

en: The block settings have been updated.
fi: Lohkojen asetukset on tallennettu.

en: '%name' block
fi: '%name' -lohko

en: Save block
fi: Tallenna lohko

en: The block configuration has been saved.
fi: Lohkon asetukset on tallennettu.

en: The block has been created.
fi: Lohko on luotu.

en: Block body
fi: Lohkon sisältö

en: The content of the block as shown to the user.
fi: Lohkon sisältö sellaisena, kuin se näytetään käyttäjille.

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: About
fi: Tietoja

en: Sequence
fi: Sekvenssi

en: Uses
fi: Käyttää

en: Filter log messages
fi: Suodata lokiviestit

en: You must select something to filter by.
fi: Sinun on valittava suodatusehto.

en: No blocks in this region
fi: Tällä alueella ei ole lohkoja

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
fi: Lohkojen muutoksia ei tallenneta ennen kuin klikkaat <em>Tallenna</em>-painiketta.

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
fi: Sivut joilla tämä PHP koodi palauttaa <code>TRUE</code> (vain asiantuntijoille)

en: Pages or PHP code
fi: Sivuja tai PHP koodia

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
fi: Jos valittuna on PHP, syötä %php välissä oleva PHP koodi. Huomaa että virheellisen PHP koodin ajaminen saattaa rikkoa Drupal sivustosi.

en: Not customizable
fi: Ei mukautettavissa

en: Ensure that each block description is unique.
fi: Varmista että jokainen lohkon kuvaus on yksilöllinen.

en: Positioning content
fi: Sisällön asemointi

en: Controlling visibility
fi: Näkyvyyden säätö

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
fi: Yksinkertainen kuvaus lohkollesi. Kuvaus näytetään <a href="@overview">lohkojen ylläpitosivulla</a>.

en: Cache blocks
fi: Välimuistita lohkot

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
fi: Lohkojen välimuistitus on tehotonta koska olet ottanut käyttöön moduuleita jotka rajoittavat pääsyä sisältöön.

en: Restricted to certain pages
fi: Rajoitettu tiettyihin sivuihin

en: The block cannot be placed in this region.
fi: Lohkoa ei voi asettaa tähän alueeseen.

en: Clear log messages
fi: Poista lokiviestit

en: This will permanently remove the log messages from the database.
fi: Tämä poistaa lokimerkinnät pysyvästi tietokannasta.

en: Database log cleared.
fi: Tietokantalogit siivottu.

en: Show block for specific content types
fi: Näytä lohkot ainoastaan määritellyille sivutyypeille

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
fi: Näytä lohko ainoastaan sivuilla joiden sisältötyyppi on jokin valituista. Jos et valitse sisältötyyppiä, lohkon näkyvyyttä ei rajoiteta sisältötyypeittäin.

en: No information
fi: Ei tietoja
