MongoDB (8.x-2.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (37 entries)

en: Pages
mr: पाने

en: delete
mr: मिटवा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Block title
mr: खंड शीर्षक

en: The title of the block as shown to the user.
mr: वापरकर्त्यास दर्शविल्याप्रमाणे ब्लॉकचे शीर्षक.

en: Content types
mr: साहित्य प्रकार

en: File
mr: फाईल

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: none
mr: काहीच नाही

en: View
mr: बघा

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Access denied
mr: प्रवेश प्रतिबंधीत

en: Block
mr: भाग

en: Hostname
mr: होस्टनेम

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: configure
mr: कॊनफ़ीगर

en: Line
mr: रेषा

en: Referrer
mr: शिफारसदार

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: The block %name has been removed.
mr: %name block मिटवला.

en: Save block
mr: block संरक्षीत करा

en: The block has been created.
mr: block बनवला गेला

en: Page not found
mr: पान सापडले नाही

en: Sequence
mr: अनुक्रम
