MongoDB (8.x-2.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (43 entries)

en: Pages
ne: पृष्ठ

en: delete
ne: हटाउनुस

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Type
ne: प्रकार

en: List
ne: सूचि

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Block title
ne: ब्लकको शीर्षक

en: The title of the block as shown to the user.
ne: प्रयोगकर्तालाई देखाइएझै, ब्लकको शीर्षक

en: Content types
ne: विषयवस्तुको प्रकार

en: File
ne: फ़ाइल

en: Date
ne: मिति

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Message
ne: सन्देश

en: Weight
ne: वजन

en: none
ne: कुनै पनि होइन

en: View
ne: दृश्य

en: Region
ne: क्षेत्र

en: ID
ne: परिचय

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: Access denied
ne: प्रवेश निषेध

en: Block
ne: ब्लक

en: Add block
ne: ब्लक थपनुहोस

en: Hostname
ne: होष्टनाम

en: Filter
ne: फिल्टर

en: Location
ne: स्थान

en: Count
ne: गन्नुहोस

en: configure
ne: संरुप बनाउनुस

en: Line
ne: रेखा

en: Anonymous
ne: अज्ञात

en: Source
ne: स्रोत

en: The block %name has been removed.
ne: %name ब्लक हटाईएको छ

en: Block description
ne: ब्लकको वर्णन गर्नुहोस्

en: Blocks
ne: ब्लक

en: Delete block
ne: ब्लकलाई हटाउनुहोस्

en: Save blocks
ne: ब्लकलाई सेभ गर्नुहोस्

en: '%name' block
ne: '%name' ब्लक

en: Save block
ne: ब्लकलाई सेभ गर्नुहोस्

en: The block has been created.
ne: ब्लकको बनेको छ

en: Page not found
ne: पृष्ठ भेटिएन

en: About
ne: बारेमा

en: Sequence
ne: अनुक्रम
